Začal Festival 13+

Začal Festival 13+

V úterý 9. ledna jsme premiérou Ghost Protocol zahájili 9. ročník divadelní přehlídky nejen pro teenagery Festival 13+. Nesoutěžní přehlídka pro mladé diváky nabídne osm představení, z nichž většina bude v Praze uvedena poprvé. Průběžnou reflexi celého festivalu najdete na blogu studentů Divadelní vědy Divědové na blogu.

Festival letos rámují novinky našeho divadla: zahájíme jej premiérou komorní inscenace Ghost Protocol v režii Lindy Duškové, která spadá do řady Krátká Dlouhá ST[ART]. Závěr festivalu pak bude patřit novému retro muzikálu v režii Miroslava Hanuše - Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾.

Vedle této britské verze nelehkého dospívání se v programu festivalu objeví i neméně známá varianta americká - Mládí v hajzlu v podání Divadla Petra Bezruče z Ostravy. Dále jsou v programu dvě různorodé  adaptace klasických textů - Gazdina roba Gabriely Preissové v úpravě a režii Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka (Divadlo Alfa, Plzeň) a Hrubínova Romance pro křídlovku v režii Miroslava Hanuše (Městské divadlo Kladno). A také dva dosti bizarní a nekorektní autorské tituly - Atomová kočička Tomáše Dianišky (Divadlo F. X. Šaldy, Liberec) a komiksový krvák v podání čerstvých absolventů DAMU Goon: Krvavá pomsta!

Autorem plakátu a dalších výtvarných prvků letošního festivalu je Michael Vácha, jehož kreslené vtipy doprovázející festival se budou postupně objevovat na našem Facebooku.

Festival 13+ pořádá Divadlo v Dlouhé za přispění svého zřizovatele hl. m. Prahy a s podporou Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury. Všechna festivalová představení se zaměřují na publikum v teenagerovském věku, což je v domácí divadelně-festivalové nabídce zcela výjimečné. Výjimečné je i festivalové vstupné pro studenty 100 Kč.

Festival 13+_mail