Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Petr Jeništa

Petr Jeništa

Narodil se v roce 1977 v Liberci, herectví studoval na Pražské konzervatoři. Hrál v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Klicperově divadle v Hradci Králové, v brněnských divadlech Husa na provázku, HaDivadlo a Národní divadlo Brno. Účinkoval v Hamletovi v režii Jiřího Pleskota v mladoboleslavském Městském divadle, v pražském Národním divadle hrál Františka Psotu v Roku na vsi bratří Mrštíků v režii Miroslava Krobota.

Vedle Jiřího Pleskota a Miroslava Krobota spolupracoval s režiséry J. A. Pitínským, Lídou Engelovou, Vladimírem Morávkem, Janem Mikuláškem, Ivanem Rajmontem a dalšími. Od roku 2013 je v angažmá v pražském Divadle Na zábradlí, za postavu Miloše Havla v inscenaci Velvet Havel v režii Jana Friče získal čtvrté místo v Cenách divadelní kritiky.

Účinkoval v řadě televizních filmů a seriálů, jedním z jeho prvních filmů byla oceňovaná Nuda v Brně v režii Vladimíra Morávka.

V Divadle v Dlouhé hostuje v roli Trigorina v Rackovi.

Rozhovor s Petrem Jeništou si můžete přečíst v Divadelních novinách