Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Matěj Kroupa

Matěj Kroupa

Matěj Kroupa (nar. 1976, Praha) vystudoval obor housle na pražské konzervatoři a následně absolvoval na HAMU obor viola. V současné době působí jako hudebník, houslista a skladatel scénické hudby. Často spolupracuje s pražskými i mimopražskými divadly. Za jeho „domovské“ divadlo bychom mohli považovat Západočeské divadlo v Chebu, se kterým spolupracuje od roku 2008 a podílel se zde na více než 35 inscenacích. Často spolupracuje na inscenacích také v Národním divadle, Dejvickém divadle a divadle Minor. Mezi jeho nejnovější spolupráce patří inscenace Kráska a zvíře a Oběd u Wittgensteina (Národní divadlo), Vina? (Dejvické divadlo), Postřižiny (Divadlo J. K. Tyla Plzeň), Kdyby tisíc klarinetů a Chyť mě, jestli na to máš (Západočeské divadlo v Chebu), Famílie (Městské divadlo Mladá Boleslav).

Věnuje se též skládání a nahrávání filmové hudby. Podílel se na filmech Nevěrné hry (2003), Městečko aneb Sláva vítězům, čest poraženým (2003), Kvarteto (2017) a Nabarvené ptáče (2019).

Kromě skládání hudby působí i jako aktivní hudebník, spoluzakládal kvartet Lamborghini a Smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce, hrál v hudební skupině v Divadle Minor a v orchestru Hudebního divadla Karlín, spolupracoval též se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a operním orchestrem Národního divadla. Od roku 2004 působí jako sbormistr amatérského pěveckého sboru Grande Bande.