Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Kateřina Štefková

Kateřina Štefková

Pravidelně spolupracuje s režiséry Jiřím Pokorným, Janem Antonínem Pitínským a Alicí Nellis, ale navrhuje kostýmy i pro inscenace dalších režisérů – např. Juraje Nvoty, Davida Czesanyho, Jiřího Ornesta, Ondřeje Havelky, Michala Dočekala. S Hanou Burešovou spolupracovala jako kostýmní výtvarnice na inscenacích Polední úděl a Oblomov v Divadle v Dlouhé a Pán z Prasečkova v Národním divadle.  

Působí také v zahraničí (Habima, Tel Aviv; Vígszínház, Budapešť; Slovenské národné divadlo, Bratislava aj.). Za svou tvorbu obdržela několik ocenění – např. Cenu Hlávkovy nadace, Zlatou trigu na Pražském Quadriennale 1999 (společně s dalšími účastníky české expozice), Českého lva (za kostýmy k filmu Alice Nellis Sedmero krkavců), několikrát byla nominována na Cenu Alfréda Radoka a slovenské Dosky. Své návrhy vystavovala také na Salónu české scénografie (1994) a na Triennale v Novém Sadu (2001). Pedagogicky působí na DAMU.

Kateřina Štefková absolvovala scénografii na pražské DAMU (1994), od roku 1992 spolupracovala s režisérem Petrem Léblem, nejdříve v Divadle Labyrint a posléze v Divadle Na zábradlí, kde navrhovala kostýmy pro všechny jeho inscenace. V letech 1995 – 1999 byla kmenovou kostýmní výtvarnicí tohoto divadla.