Aktuality

Aktuality

První recenze Lucerny

První recenze naší nové inscenace Lucerna vyšly v Hospodářských novinách a na aktuálně.cz.

Předprodej na květen

Předprodej vstupenek na květen začal ve čtvrtek 23. března ve 12 hodin v pokladně i na internetu, a to včetně prvního červnového představení - první reprízy Racka 2. 6.

Světový týden divadla

Letos poprvé se tři mezinárodní nevládní divadelní organizace dohodly na společné oslavě svých „dnů“ a vyhlásily Světový týden divadla (20. - 27. 3.).

Fotografie z nové inscenace Lucerna

První fotografie z nové inscenace Hany Burešové Lucerna si můžete prohlédnout v detailu inscenace nebo ve fotogalerii. Na generálkách fotil Martin Špelda.

Patroni zkoušeli naživo

V sobotu 11. března čekala Klub patronů druhá zkouška naživo v této sezoně, tentokrát k inscenaci Lucerna.

Výroční anketa i-divadla

Ve velké výroční anketě serveru i-divadlo.cz se Michal Isteník jako Oblomov umístil na třetím místě, třetí je i Divadlo v Dlouhé v žebříčku oblíbenosti divadel. Lucie Trmíková jako Heda je na sedmém místě. Kategorii Jiný umělecký počin roku ovládla inscenace Pěna dní, kterou v Klicperově divadle v Hradci Králové nastudovalo duo SKUTR a kterou jste mohli vidět v lednu v Dlouhé. Stejný tvůrčí tým - režijní duo SKUTR, scénograf Jakub Kopecký a kostýmní výtvarnice Simona Rybáková - u nás připravuje Čechovova Racka, který bude mít premiéru 25. května.

19. ročník festivalu Dítě v Dlouhé se blíží

Na přelomu března a dubna pořádáme už podevatenácté festival pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé. Letošní ročník, stejně jako osmnáct předchozích, vám nabídne výběr z nové tvorby mimopražských profesionálních divadel hrajících pro děti. A to pro děti menší i větší, ale také pro jejich dospělé, tedy rodiče, prarodiče, učitele či vychovatele, tak aby společně mohli prožít neopakovatelné chvíle porozumění mezi jevištěm a hledištěm, odehrávající se pouze tady a teď.

Předprodej na duben

Předprodej vstupenek na duben začal v úterý 21. února ve 12 hodin v pokladně i na internetu.

MIROSLAV HANUŠ získal Cenu filmové kritiky!

MIROSLAV HANUŠ získal Cenu filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Nikdy nejsme sami! GRATULUJEME!!

V našem divadle ho máte možnost vidět v těchto inscenacích: Lidská tragikomedie, Heda Gablerová, Hovory na útěku, 407 gramů z Bohumila Hrabala, Mnoho povyku pro nic, Polední úděl a další.

Zemřel Jan Borna

S hlubokou lítostí oznamujeme všem přátelům, známým, divákům, spolupracovníkům, prostě vám všem, kdo jste ho znali a měli rádi tak jako my, že dne 16. ledna 2017 zemřel Jan Borna. Rozloučení proběhlo ve velkém sále Divadla v Dlouhé v pátek 20. ledna.

Česká televize i Český rozhlas zařadily mimořádně do programu pořady s Janem Bornou a záznamy jeho inscenací, některé si můžete pustit i online z archívu, např. rozhlasový seriál Osudy Jana Borny na stanici Vltava nebo pořad Před půlnocí na ČT24.