Aktuality

Aktuality

Patroni na generálce Racka

V sobotu 20. května patroni naposledy v této sezoně nahlédli do zkoušení nové inscenace!

Veřejná generální zkouška Racka

Objednané vstupenky na veřejnou generálku Racka jsou již k vyzvednutí v pokladně.

Přijmeme vrátného

Divadlo v Dlouhé přijme vrátného na poloviční úvazek. Pracovní doba 18-24 hod. Bližší informace podá p. Pištěk, tel. 604 884 494.

Vstupenky na zrušené představení Viktora 10. 5.

Vstupenky na představení Viktor aneb Dítka u moci 10. května, které jsme museli nečekaně zrušit z provozních důvodů, můžete vrátit v pokladně do konce května.

Předprodej na červen

Předprodej vstupenek na červen začal ve středu 19. dubna ve 12 hodin v pokladně i na internetu.

Začali jsme zkoušet Racka

V pondělí 27. března jsme pod vedením režijního dua SKUTR začali zkoušet Čechovova Racka. Fotografie ze zahajovací zkoušky a náš historicky první upoutávkový videospot najdete v detailu inscenace i ve videogalerii.

Recenze a fotografie Lucerny

První recenze naší nové inscenace Lucerna vyšly v Hospodářských novinách a na aktuálně.cz, další pak na webu ČT24, v Lidových novinách a Právu. Obsáhlou recenzi Martina C. Putny a Martina Matejku jako Vodníka Michala na titulní straně přináší nejnovější číslo Divadelních novin. Fotografie Martina Špeldy z generálních zkoušek najdete ve fotogalerii.

Skončil festival Dítě v Dlouhé

V neděli 2. dubna skončil 19. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé, který v našem divadle probíhal od 29. března. Diváckou Cenu Vojty Šálka, o níž rozhoduje hlasování dětských diváků, získala inscenace Batosnění (Damúza, Praha, režie Monika Kováčová), odbornou Cenu Dítko udělili studenti Katedry Divadelní vědy FF UK inscenaci Bratři Lví srdce (Divadlo Polárka, Brno, režie Jan Cimr). Souhrnný článek s podrobným odůvodněním rozhodnutí poroty a s reflexemi všech festivalových představení najdete na blogu Divědové.

Předprodej na květen

Předprodej vstupenek na květen začal ve čtvrtek 23. března ve 12 hodin v pokladně i na internetu, a to včetně prvního červnového představení - první reprízy Racka 2. 6.