Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 h a 2 hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek. 

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Divadlo v době koronavirové epidemie

Divadlo v době koronavirové epidemie

Sezonu 2019/20 podstatným způsobem ovlivnila pandemie nemoci covid-19, respektive vládní zákazy a nařízení s ní související. Museli jsme zrušit 122 představení, výpadek v tržbách přesahuje 5,5 milionu korun. Museli jsme odvolat již připravený 22. ročník festivalu Dítě v Dlouhé a přesunout na podzim 2020 premiéry Bez roucha, Vytržení panny z Barby a YouTubeři, posun nastal i v plánovaných premiérách sezony 2020/21.

Měsíce, kdy divadlo nemohlo hrát, ovšem nebyly ani zdaleka obdobím klidu, ba právě naopak. Účtárna, obchodní oddělení a Klub mladých diváků vracely tisíce plateb za vstupenky na zrušená představení, v divadle probíhaly opravy, údržba, revize apod. a ve velkém se šily roušky. Produkční tým divadla ve spolupráci s hereckým souborem vymyslel a na dálku zorganizoval (a také sestříhal či otitulkoval) ohromující množství virtuálního, on-line zveřejňovaného obsahu. Vedle několika streamovaných záznamů celých představení (Lhář, Ja malkáč, Dating v osmi) to byla především nová původní tvorba, která začala ve formátu krátkého homevidea a postupně se přes  videoklipy k písním či inscenacím propracovala až k původní autorské písni Dlouhá žije!

Téměř každý den, někdy i dvakrát denně se na sociálních sítích a webu divadla objevil nový příspěvek. Na březnové Krátké zprávy z Dlouhé navázal Duben jinak, při němž se originální on-line připomínky dostalo každému z dvaceti sedmi původně plánovaných představení. 5. dubna začalo Čtení z knihy Aleny Kastnerové O líné babičce, jehož deset kapitol natočených v domácích podmínkách se k zájemcům dostávalo v premiéře vždy v neděli v 15 hodin až do 7. června. Ve chvíli, kdy bylo jasné, že do konce května se hrát nezačne, začaly přípravy na Květen stále jinak. Mezi pětadvaceti květnovými akcemi byl například i on-line workshop výroby masek s výtvarnicí Terezou Bartůňkovou, který byl načasován na termín zrušeného festivalu Dítě v Dlouhé a doplnil on-line aktivity pro děti. Začal také interaktivní seriál otázek a odpovědí Vše, co jste chtěli vědět o Divadle v Dlouhé a báli jste se zeptat, který končí až 3. července. Pokračovaly každodenní kvízy na Instagramu, v nichž si diváci mohli připomenout všechny (opravdu všechny) inscenace z pětadvacetileté existence Divadla v Dlouhé.

Tvorba nových videí i probírka starších záznamů vedla ke vzniku videoarchivu pro opravdové fanoušky, do něhož jsou vedle videoklipů postupně nahrávány záznamy celých archivních inscenací. Zvuková podoba čtení O líné babičce se pak stala součástí nově založené podcastové knihovny, která je přístupná na webových stránkách divadla a také v podcastových aplikacích. Vedle CD s písněmi Jiřího Bulise Kdo neví, co s láskou a dalších známých písní z Dlouhé jsou zde až do konce srpna k poslechu také celé rozhlasové adaptace inscenací Hany Burešové Faidra a Élektra.