Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Milan Potoček

Milan Potoček

nar. 1959 v Praze, absolvent Pražské konzervatoře (obory klarinet a klavír) 1981

Předchozí angažmá: Státní soubor písní a tanců, Divadlo Jiřího Wolkra, později Divadlo na Starém Městě

Milan Potoček je aktivní hudebník, absolvent oborů klarinet a klavír na Státní konzervatoři. Členem souboru Divadla v Dlouhé je od jeho vzniku v roce 1996 a jako skladatel, upravovatel, aranžér či korepetitor (případně vše najednou) se podílí na mnoha inscenacích a rovněž účinkuje v menších rolích. Vedle práce v divadle spolupracuje s různými jazzovými seskupeními a pravidelně s nimi vystupuje jako hráč na klávesové nástroje v pražských jazzklubech a na různých jazzových festivalech u nás i v zahraničí. Od roku 2009 je klarinetistou skupiny Jidiš ve třech, která se specializuje na interpretaci klezmerových písní v jidiš jazyce. Pracuje také jako hudební režisér a zvukař ve svém domácím hudebním studiu, věnuje se aranžérské práci pro kapely, s nimiž účinkuje. Spolupracuje s televizními a rozhlasovými stanicemi a rovněž s dalšími divadly. Podílel se na hudební stránce většiny inscenací, které režíroval či spolurežíroval Miroslav Hanuš, a to v Divadle v Dlouhé i jinde (Městská divadla pražská, Studio DVA, Městské divadlo Kladno aj.).

Rozhovor s Milanem Potočkem si můžete poslechnout v podcastu Dlouhá chvíle, který moderují členové našeho souboru Štěpánka Fingerhutová a Martin Matejka.

10. díl, poslouchejte též v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.