Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Jarmila Vlčková

Jarmila Vlčková

Jarmila Vlčková, bývalá dlouholetá členka královéhradeckého Divadla DRAK, u nás hraje titulní roli „líné babičky“, která vlastně vůbec není líná, v inscenaci Jana Borny a Miroslava Hanuše podle knihy Aleny Kastnerové O líné babičce.

„Jan Borna mi volal na jaře, a když řekl, že mi nabízí hlavní roli v Divadle v Dlouhé, tak se mi v prvním okamžiku zastavilo srdce. Vzápětí jsem to ale odmítla, protože bydlím v Hradci Králové a hraju divadlo pro děti na zájezdech a po školkách. Pak mě ale moje dcera i kolegyně přesvědčily, že taková nabídka se neodmítá, a já jsem ráda zavolala zpátky a roli vzala. A jsem moc ráda, že jsem se k tomu odhodlala, protože tak, jak si Babička plní svá přání, tak i já si vlastně touto rolí plním svůj sen. Už jsem asi patnáct let na volné noze a hraju sama a mým snem bylo ještě jednou si zahrát s ansámblem za zády a mít husí kůži, když hraje závěrečná písnička. A Divadlo v Dlouhé byla moje vysněná meta…“

Současné role

Babička O líné babičce