Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Velkolepý paroháč

Fernand Crommelynck

Hlavní sál

Velkolepý paroháč

Překlad Jan Tomek   Úprava Hana Burešová, Štěpán Otčenášek   Režie Hana Burešová   Dramaturgie Štěpán Otčenášek   Výprava Karel Glogr   Výtvarná spolupráce Goldflamová Štětinová Petra   Hudební spolupráce Ivan Žáček

Groteskní fraška belgického dramatika přinesla již při svém prvním uvedení v roce 1920 v Paříži svému autorovi triumfální úspěch. S provokativní otevřeností líčí postupnou destrukci původně idylického milostného vztahu, ukazuje lásku jako zdroj štěstí i trýznivého utrpení. V drastických, lyrických i komických situacích sledujeme tragédii člověka, posedlého šílenstvím vášně, iracionálních představ a mučivých pochybností, které rozkládají jeho osobnost a ničí i objekt jeho nenasytné lásky. Inscenace získala hlavní cenu „Zlomené závory“ na IX. mezinárodním divadelním festivalu Na hranici, Karel Roden získal za roli Bruna Cenu Alfréda Radoka za mužský herecký výkon a byl jedním ze tří nominovaných na cenu Thálie.

Autor písně „Ty vrátíš ji“: Jan Vondráček

zobrazit více

Účinkují

Karel Roden Bruno
Klára Sedláčková-Oltová Stella
Martin Matejka Estrugo
Naďa Vicenová Chůva
Miroslav Hanuš Ovčák
Luděk Čtvrtlík Petr
Vlastimil Zavřel Starosta
Peter Varga Hrabě, vesničan
Pavel Tesař Mladík, vesničan
Michaela Doležalová Kornélie (alternace)
Gabriela Hyrmanová Kornélie (alternace)

Fotogalerie

Premiéra 28. 2. 1998 Derniéra 14. 2. 2004 Sdílet