Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Tatínek není k zahození

Arnošt Goldflam

Divadelní spolek Lokvar 50 minut bez pauzy Divadelní kavárna - nečíslováno vstupenky

Tatínek není k zahození

Režie Arnošt Goldflam

Tři pohádky podle stejnojmenné knížky Arnošta Goldflama
První pohádka vypráví o tom, jak se tatínek a maminka seznámili. Do města přiletěl hrozný drak a chtěl sežrat všechny krasavice. Také to udělal, ale jednu, tu poslední, zachránil mladý statečný muž, který draka přemohl. S krasavicí se pak ihned do sebe zamilovali a vzali se a stali se z nich tatínek a maminka. A samozřejmě, měli děti, které nás tu a tam provází.
Ve druhé pohádce se tatínek a maminka dovídají, že v domě, ve kterém bydlí, straší. A nejen to, strašidla napadnou i tatínka. Tak se rozhodne proti nim bojovat a s maminčinou pomocí se mu to podaří a všichni v domě jsou mu vděčni. Statečný je náš tatínek.
Jenže ve třetí pohádce onemocní dítě a nikdo, ani dr. Čeněk Zdravíčko, neví, jak je léčit. Ví jen, že vinny jsou bacily. Tatínek s maminkou se proto do věci pustí sami a vypátrají, na co se bacily chytají. Všechny je polapí, a pak utopí. Tatínek si přitom mnoho vytrpí, ale za to dostane vyznamenání. Všichni opět oslavují šikovného a statečného tatínka a maminka mu dá hodně pusinek.

Hrají dva herci, živě, s velkými i malými loutkami a v bohaté výpravě, kde je drak lidožrout, radnice, město, domov, sklep, strašidla i sousedé. A taky dva psi. A všechno je to o tom, že se tatínek s maminkou mají rádi, i jejich děti – bratr se setrou, drží spolu, přestože se někdy hádají a perou. Jedině tak se podaří všechna strašidla, nemoci a draky překonat.
Malí diváci se také rádi zapojí do hry a také se dobře baví a někdy, možná, i na chviličku bojí. Ale brzy je to přejde.

zobrazit více

Účinkují

Ivana Lokajová
Peter Varga

Fotogalerie Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 157 Vhodné pro děti od 3 let Sdílet

Mohlo by vás zajímat Brouček Český Honza Kašpárek domek staví

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 110 Kč, slevy na toto představení se neposkytují.

Uvádíme ve foyer, místa nejsou číslována.