Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna bude od 10. 5. 2021 otevřena ve všední dny od 15 do 18 hod.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Tatínek není k zahození

Arnošt Goldflam

Divadelní spolek Lokvar 50 minut bez pauzy Divadelní kavárna - nečíslováno

Tatínek není k zahození

Režie Arnošt Goldflam

Tři pohádky podle stejnojmenné knížky Arnošta Goldflama
První pohádka vypráví o tom, jak se tatínek a maminka seznámili. Do města přiletěl hrozný drak a chtěl sežrat všechny krasavice. Také to udělal, ale jednu, tu poslední, zachránil mladý statečný muž, který draka přemohl. S krasavicí se pak ihned do sebe zamilovali a vzali se a stali se z nich tatínek a maminka. A samozřejmě, měli děti, které nás tu a tam provází.
Ve druhé pohádce se tatínek a maminka dovídají, že v domě, ve kterém bydlí, straší. A nejen to, strašidla napadnou i tatínka. Tak se rozhodne proti nim bojovat a s maminčinou pomocí se mu to podaří a všichni v domě jsou mu vděčni. Statečný je náš tatínek.
Jenže ve třetí pohádce onemocní dítě a nikdo, ani dr. Čeněk Zdravíčko, neví, jak je léčit. Ví jen, že vinny jsou bacily. Tatínek s maminkou se proto do věci pustí sami a vypátrají, na co se bacily chytají. Všechny je polapí, a pak utopí. Tatínek si přitom mnoho vytrpí, ale za to dostane vyznamenání. Všichni opět oslavují šikovného a statečného tatínka a maminka mu dá hodně pusinek.

Hrají dva herci, živě, s velkými i malými loutkami a v bohaté výpravě, kde je drak lidožrout, radnice, město, domov, sklep, strašidla i sousedé. A taky dva psi. A všechno je to o tom, že se tatínek s maminkou mají rádi, i jejich děti – bratr se setrou, drží spolu, přestože se někdy hádají a perou. Jedině tak se podaří všechna strašidla, nemoci a draky překonat.
Malí diváci se také rádi zapojí do hry a také se dobře baví a někdy, možná, i na chviličku bojí. Ale brzy je to přejde.

zobrazit více

Účinkují

Ivana Lokajová
Peter Varga

Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 147 Vhodné pro děti od čtyř do devadesáti devíti let Sdílet

Mohlo by vás zajímat Aucassin a Nicoletta Český Honza Malá mořská víla Tatínek 002

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 90 Kč, slevy na toto představení se neposkytují.

Uvádíme ve foyer, místa nejsou číslována.