Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Oskar a růžová paní

Eric Emmanuel Schmitt

Jan Sklenář 1.30 h bez pauzy Divadelní kavárna - nečíslováno

Oskar a růžová paní

Překlad Denisa Kerschová–Brosseau   Úprava a režie Ivan Balaďa   Scéna Ivan Balaďa   Kostýmy Marie Franková

Oskar a růžová paní vypráví o hlubokém přátelství desetiletého Oskara a jeho pečovatelky. Neúnavný rozumbrada, který zase tráví své dny v nemocnici, má díky hře vymyšlené babi Růžou možnost prožít si celý dlouhý lidský život. Od dětství, přes pubertu, první lásku, starosti dospělých a druhou mízu, až po stáří. A otázky, starosti i zážitky, se kterými se nechce svěřovat nechápavým dospělým, adresuje ve svých dopisech Pánu Bohu.

Eric Emmanuel Schmitt
(nar. 28. 3. 1960)

V současnosti nejúspěšnější francouzský dramatik se narodil na předměstí Lyonu v ateistické rodině. Původně se chtěl věnovat hudbě, rozhodl se však pro psaní. Vystudoval filozofii a po mystickém zážitku v alžírské poušti pocítil, že byl „zaplaven vírou“. To jej inspirovalo k napsání Cyklu o neviditelném, který se stal světovým bestsellerem. Je to čtveřice novel o různých světových náboženstvích. Budhismu (Milarepa), islámu (Pan Ibrahim a květy Koránu), křesťanství (Oskar a růžová paní) a judaismu (Noemovo dítě). Zásadní jsou také jeho romány Evangelium podle Piláta a Sekta Egoistů.

Schmitt o své tvorbě: „To postavy vstupují do mě. A to naprosto. Když postava kulhá, začnu kulhat i já. Když je naopak postava veselá, jsem veselý také. Protože já své postavy nacházím v sobě a nikde jinde.“

zobrazit více

Účinkují

Jan Sklenář, Martina Eliášová

Aktuální počet repríz 5 Sdílet