Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Malá mořská víla

LokVar na motivy H. CH. Andersena

Divadelní spolek LokVar 50 minut bez pauzy Divadelní kavárna - nečíslováno

Malá mořská víla

Režie Michaela Homolová   Výprava Barborka Jakůbková   Hudba Milan Potoček

Na mořském dně bydlí bytosti podobné lidem, ale přece tak docela jiné.

Klasický příběh o lásce víly k princi v jedné malé kavárně, kde se potkají on a ona… a možná i oni najdou svoje štěstí.

Do opuštěné kavárny přichází mladá žena. Pro číšníka, který nemá žádné jiné hosty, je to vítané zpestření jinak nudného dne. Mladou ženu poněkud ruší jeho přehnaná péče, protože přišla s úmyslem číst si. Ale nakonec se situace vyvine tak, že čtou společně pohádku o Malé mořské víle známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, kterou oba dobře znají a rádi se k ní vracejí i jako dospělí.

Malá mořská víla žije v nádherném podmořském království společně se svou sestrou a laskavým, ale přísným otcem. Na rozdíl od své starší sestry nesmírně touží poznat svět lidí a stát se jeho součástí. Připadá jí, že na zemi mezi lidmi je všechno mnohem krásnější a zajímavější, než u ní doma. V den svých patnáctých narozenin se poprvé smí vynořit nad hladinu a podívat se, co je nad ní. Uvidí krásnou loď, na které se plaví mladý princ. Víle se okamžitě zalíbí, a když se pak strhne obrovská bouře a princ se málem utopí, zachrání ho a vynese na břeh. Po chvíli se princ probere a první, koho uvidí, je neznámá mladá dívka, kterou mylně považuje za svou zachránkyni.

Malá mořská víla vyhledá mořskou čarodějnici, která ji zbaví rybího ocasu a přičaruje jí lidské nohy. Cena za toto kouzlo je však nesmírně vysoká – víla jí musí dát svůj hlas.

Povede se víle získat princovu lásku a tím nesmrtelnou duši?

Pohádkový příběh o touze, lásce a obětavosti předvádějí číšník a mladá žena společně hrou s loutkami. Jevištěm se stává celé prostředí kavárny, ale především velké akvárium, kde se odehrávají magické podmořské scény. Během hry dochází ke sblížení číšníka a mladé ženy, které je tak trochu groteskní paralelou vztahu malé mořské víly a prince.

zobrazit více

Účinkují

Markéta Pellarová, Peter Varga

Fotogalerie Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 17 Premiéra 20. 9. 2014 Vhodné Pro děti od 4 do 10 let Sdílet

Mohlo by vás zajímat Český Honza Tatínek není k zahození

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 90 Kč, slevy na toto představení se neposkytují.

Uvádíme ve foyer, místa nejsou číslována.