Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Lelia / Dlouhý podzimní koncert

Lelia Divadelní kavárna - nečíslováno

Lelia / Dlouhý podzimní koncert

Koncert skupiny zaměřené především na tradiční i moderní romské a židovské písně

Lelia je hudební uskupení, které snoubí krásu ženských hlasů s umnými výkony instrumentalistů. Repertoár skupiny je zaměřený především na tradiční i moderní písně romské a židovské v autorských úpravách Terezy Staňkové. Rozrůstá se také počet písní zcela autorských v českém, romském i francouzském jazyce, které jsou romskou i židovskou hudbou inspirované. Lelia vystupuje od února 2019 a navazuje na pěvecké uskupení Carillon, které se tomuto repertoáru věnovalo přes deset let. V plné sestavě čítá aktuálně devatenáct členů – patnáct ženských hlasů a čtyři hudebníky – klavíristku Janu Honců, baskytaristu Ondru Jukla, kytaristu Jakuba Gabriela Anděla Rajnocha a houslistu Luďka Hrocha. Jednotlivé zpěvačky doprovázejí kapelu také na další nástroje (klarinet, saxofon, příčná flétna, trubka,…).

Vidět a slyšet je můžete zejména na pražských pódiích a to na koncertech jak samostatných, tak se spřátelenými skupinami jako je na příklad balkánská Džezvica nebo Romba Csardasians.

Umělecká vedoucí skupiny – zpěvačka a skladatelka Tereza Staňková pochází z Liberce, kde žila do svých osmnácti let. Studovala zpěv a následně i skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Nyní vede několik projektů, vlastní kapelu Thea & Coming Out, skupiny Lelia, dětský sbor Sborůvky a jedním z posledních je také smíšený sbor Molydury, který je určen pro nezpěváky a úplné pěvecké začátečníky. Několik let učí zpěv, a to jak soukromě, tak v minulosti také na dvou pražských ZUŠ. Pracovala jako hlasový terapeut v soukromé foniatrické klinice a k této činnosti se postupně opět navrací. Díky nepřetržité práci s hlasem Tereza stále objevuje nové možnosti a přístupy, které může předávat svým studentům a posluchačům.

"Síla výpovědi, láska, život, umírání, vše v jednom a jedno ve všem obsažené, rezonuje napříč spektrem těchto písní. Přes cizojazyčné texty je sdělení zcela konkrétní, emoce absolutní a silné, jak pro interpreta, tak pro posluchače. Písně, které zpíváme, míří totiž přímo k srdci, jak si je jednou zamilujete, už ve Vašem životě zůstanou. Jsme toho živoucím důkazem."

Lelia je již z podstaty svého názvu božská, řádně temperamentní divoška, která Vás rozhodně nenechá v klidu.

další informace najdete na webu: http://leliavoices.com/

případně Facebooku: https://www.facebook.com/leliavoices/

zobrazit více

Aktuální počet repríz 1 Sdílet