Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Mrk

Jen Silvermanová

60 minut bez pauzy Divadelní kavárna - nečíslováno vstupenky

Mrk

Překlad Klára Vajnerová   Režie Ondřej Rychlý   Scéna Lukáš Pečenka   Kostýmy Lucie Anna Zatloukalová   Hudba Ondřej Brousek   Rolandova píseň Dan Kluger   Písně Alasdair Bouch

Nepotřebuje tady někdo doktora? 

16. prosince 2022 derniéra


Dva lidé se míjejí ve společném prostoru. Hledají sebe nebo kocoura? Kdo skalpoval toho kocoura? Jsem v pohodě? Poznám, když ne? Můžu si dopřát štěstí? I když to znamená běžet nahý po čtyřech do lesa?

Doktor Frans je psycholog, ke kterému chodí i manželé Sofie a Gregor – nikoli však na párovou terapii, zpovídají se mu každý zvlášť. Jsou spolu už dlouho a jejich vztah už značně vyčpěl. Jako by se jen míjeli ve společném prostoru. Sofie se mnohem víc upnula na svého kocoura než na manžela. A i když nejde úplně o nějakou pomstu či žárlivost, Gregor jednoho dne kocoura prostě stáhne z kůže. Nůžkami, protože Sofie je vegetariánka a použít kuchyňské nože by bylo necitlivé. A tak se k doktoru Fransovi přijde léčit i kocour.

Hru uvádíme v české premiéře.

Inscenace vznikla v rámci komorní dramaturgické řady Krátká Dlouhá

Program ke stažení

Fotografie v tiskové kvalitě

zobrazit více

Účinkují

Eva Hacurová Sofie
Pavel Neškudla Gregor
Tereza Rychlá Mrk
Jan Sklenář Doktor Frans

Fotogalerie Recenze Ohlasy

Aktuální počet repríz 13 Premiéra 19. 1. 2021 Sdílet

Recenze

Z kůže stažený kocour Mrk zamotá hlavu i psychologovi
Tomáš Šťástka, MF Dnes

Kocour od tebe nic nečeká. Proč ty čekáš něco od něj?
Petra Bruzlová, Artikl.org, 8. 4. 2021

Vydařený režijní debut
Jana Soprová, Divadelní noviny, 1. března 2021

Potvrzení stereotypu
Barbora Schneiderová, Divadelní noviny, 1. března 2021

Ohlasy

"Čtveřice herců se v Mrku představí v pro ně nestandardních výrazových polohách (obě herečky navíc doslova zazáří při interpretaci písní v intermezzech mezi jednotlivými epizodami) a kromě toho příjemně překvapí nově objevený režijní talent. Ondřej Rychlý, kterého známe ze scény Dlouhé nejen jako herce, ale i talentovaného hudebníka a skladatele, vnesl svým režijním debutem do současného repertoáru Divadla v Dlouhé nové, neotřelé barvy." Jana Soprová, Divadelní noviny