Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Hrabal a muž u okna

Bernhard Setzwein

Městské divadlo Brno 1.20 h bez pauzy Hlavní sál

Hrabal a muž u okna

Překlad Zuzana Čtveráčková   Úprava a režie Stanislav Moša   Dramaturgie Miroslav Ondra   Scéna Jaroslav Milfajt   Kostýmy Andrea Kučerová   Hudba Zdenek Merta

Česká premiéra černé komedie

Pan Dudek je starší důchodce. Pan Dudek již mnoho let žije tím, že pozoruje. Pozoruje Bohumila Hrabala. A poctivě o něm podává na okres svá každodenní podrobná hlášení. Pan Dudek žije v kůlně, přímo naproti Hrabalově chatě v Kersku. Pan Dudek ví o Hrabalovi všechno. S výjimkou toho, že Hrabal je už půl roku mrtvý.

Specificky poetickým způsobem psaná absurdní hra německého spisovatele Bernharda Setzweina, která nenásilným způsobem rámcově mapuje Hrabalův život a dílo i atmosféru doby, měla premiéru v červnu 2015 v německém Theater Regensburg. Hořkou komedii o jednom z nejvýznamnějších českých literátů 20. století přivedl na jeviště činoherní scény MDB v české premiéře režisér Stanislav Moša.

Bernhard Setzwein se narodil v roce1960 v Mnichově, kde později studoval germanistiku a národopis. Od roku 1985 působí Setzwein jako spisovatel na volné noze. Už desítky let se z literárního hlediska zabývá bavorsko-českým sousedstvím. Účastnil se mnoha setkání německých a českých autorů a podílel se na mnoha publikacích (např. Měsíc autorského čtení v Brně v roce 2013). Několik jeho děl bylo přeloženo do češtiny. Během svého rezidenčního pobytu v Brně Bernhard Setzwein pracoval na svém románu Das Buch, das niemand lesen kann.

zobrazit více

Účinkují

Jan Mazák Bič (Dudek)
Radka Coufalová Lenka
Viktor Skála Hrabal

Aktuální počet repríz 1 Sdílet