Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Soudné sestry

Terry Pratchett - Stephen Briggs

2.55 h včetně pauzy Hlavní sál

Soudné sestry

Překlad Jan Kantůrek   Úprava Hana Burešová, Štěpán Otčenášek   Režie Hana Burešová   Dramaturgie Štěpán Otčenášek   Scéna Karel Glogr   Kostýmy Samiha Maleh   Hudba Jan Vondráček   Texty písní Miroslav Hanuš

Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli galaxii

Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věci. Kdo stojí mezi královstvím a zkázou? Soudné sestry jsou vtipnou a svéráznou variací na Macbetha i jiné shakespearovské příběhy. Setkáte se tu s mnoha postavami tohoto temného dramatu: s vévodou a vévodkyní, kteří usilují (zprvu úspěšně) o trůn, s celým vévodovým dvorem včetně šaška a ducha zavražděného krále, s hereckou trupou, ale zejména se třemi čarodějkami, kterým se nakonec podaří vrátit královskou korunu na tu správnou hlavu... Ale nebyl by to Terry Pratchett, aby se v příběhu neobjevily nové okolnosti, situace, se kterými Shakespeare nepočítal; a nakonec i překvapivé rozuzlení.

Upozorňujeme diváky, že v tomto představení je pro jevištní efekt používán kouřostroj nebo mlhostroj.

Inscenaci můžete zhlédnout na videoportálu Dramox.

zobrazit více

Účinkují

Naďa Vicenová Bábi Zlopočasná
Jaroslava Pokorná Stařenka Oggová
Klára Sedláčková-Oltová Magráta Česneková
Tomáš Turek Vévoda Felmet
Ilona Svobodová Lady Felmetová
Miroslav Táborský Šašek
Jiří Wohanka Mrtvý král Verence
Vlastimil Zavřel Vrátný, Vínozpěv aj.
Miroslav Hanuš Herec, Mášrecht aj.
Peter Varga Smrť aj.
Martin Matejka Seržant ,Strážný aj.
Čeněk Koliáš Voják, Strážný aj.
Miloslav König Tomjan aj.
Pavel Batěk Tomjan aj.
Pavel Tesař Tomjan aj.
Zuzana Kolomazníková dále hrají
Pavel Lipták dále hrají
Roman Korda dále hrají

Fotogalerie Recenze Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 185 Premiéra 27. 4. 2001 Derniéra 20. 6. 2014 Vhodné Vhodné od 10 let Sdílet

Recenze

„Dramatizace, kterou pro české nastudování upravila režisérka Hana Burešová s dramaturgem Štěpánem Otčenáškem, potěší autorovy početné fanoušky - vynechává prakticky jen pár duchů a nějakého toho trolla či démona. Přitom je však sdělná i pro ty, kdo z Pratchetta nepřečetli ani řádek! Jde totiž v první řadě o skvělou komedii, jejíž styl nemá daleko k humoru Monty Pythonů. A pokud víte něco o Shakespearovi a jeho Macbethovi, oceníte, jak brilantně si s touhle látkou Soudné sestry pohrávají. (...) Atmosféru dokresluje hudba Jana Vondráčka, která používá citace ze známých děl i rytmy irské hospody a místy zní tak rozjařeně, jako by ji natočila kapela vyhrávající na hřbetě jankovitého mezka. (...) V režii Hany Burešové se zrodila vynikající inscenace. Soudné sestry aspirují na to, aby se v letošní sezoně staly komediální událostí číslo jedna. (Zdeněk A. Tichý, Mladá fronta Dnes)

„Divák je vždy patřičnou dobu ponechán v domnění, že hledí na náležitý pohádkový boj dobra se zlem, ale v pravou chvíli se pravidla zadrhnou a překvapivé pointy pootočí vše k bezuzdné nadsázce. (...) Inscenaci dominuje trio čarodějek - Bábi Zlopočasná (Naďa Vicenová), Stařenka Oggová (Jaroslava Pokorná) a Magráta Česneková (Klára Sedláčková). Suše glosující a veledůležitá Bábi se výborně doplňuje s dovádivou, zemitou a vždy dobře naloženou Stařenkou (nezapomenutelná je její píseň o ježkovi). čarodějnické dorostence Magrátě v rozčilení roztomile přeskakuje hlas, jinak je éterickou, naivní a lehce popletenou bytostí se zvláštním ježibabím sex-appealem. Výřečný a poskakující Šašek Miroslava Táborského na ní může oči nechat. A Smrť? Ten nemá svými hláškami daleko k cimrmanovskému panu Smrtkovi, kterému taky „stojí práce“. (Jana Machalická, Lidové noviny)

„V Dlouhé si troufli pozvat na premiéru samotného pana autora. A ten, bělovousý pomenší pán v klobouku (nebyl sice špičatý) a v elegantním kostýmu, se v den svých narozenin dobře bavil. Vše se povedlo na jedničku. Pratchett po premiéře v bouřlivých ovacích pronesl to, co autorům inscenace – Haně Burešové a Štěpánu Otčenáškovi stálo za ten suspens – “Tohle je nejlepší divadelní provedení mého příběhu, co jsem jich po světě viděl.” (Kamila Murlová, Česká informační agentura)

Ceny vstupenek

Počet prodávaných míst: 483
Cena vstupenky do zóny I (1.-6. řada přízemí, 1. řada balkon): 320 Kč
Cena vstupenky do zóny II (7.-12. řada přízemí, 2. řada balkon): 250 Kč
Cena vstupenky do zóny III (13.-16. řada přízemí, 3.-4. řada balkon, ochoz): 190 Kč
Cena zlevněné vstupenky pro studenty a seniory: 160 Kč
(počet zlevněných vstupenek je omezený a poskytují se pouze do zóny II a III)
Vstupenky pro ZTP a ZTP/P: zdarma (pro vozíčkáře a jejich doprovod je k dispozici 12 míst na balkoně, nosnost plošiny 200 kg)