Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou

Samuel Königgratz

2.15 h bez pauzy Hlavní sál - upravený

Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou

Režie Hana Burešová   Dramaturgie Štěpán Otčenášek   Scéna David Vávra   Kostýmy Andrea Králová   Hudba Robert Nebřenský

Reality show z východních Čech
Jedna z nejzajímavějších nových českých her, kterou jsme uvedli jako první profesionální divadlo, je obrazem všedního dne na železniční stanici. Autor v ní svébytně navazuje na nejlepší české tradice něžného i absurdního humoru, jaký nacházíme v prózách Bohumila Hrabala, hrách Václava Havla či filmech Miloše Formana.

Účinkují

Miroslav Hanuš Antonín Jánský, přednosta
Vlastimil Zavřel Petr Dvořák, výpravčí
Pavel Tesař Aleš Podzimek, výpravčí
Ivana Lokajová Gabriela Kleinová, uklízečka
Klára Sedláčková-Oltová Esmeralda Tóth, signalistka (alternace)
Magdalena Zimová Esmeralda Tóth, signalistka (alternace)
Jiří Wohanka Ludvík Pláteník, posunovač
Čeněk Koliáš Gezider Šulc, posunovač
Martin Matejka Karel Altrichter, výpravčí
Tomáš Turek František Bláha, posunovač
Martin Veliký Rudolf Kaštan, hostinský
Marie Turková Drahuše Altrichterová, pokladní (alternace)
Helena Dvořáková Drahuše Altrichterová, pokladní (alternace)
Miloš Čížek Evžen Deka, kontrolor

Fotogalerie Recenze Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 54 Premiéra 12. 4. 2003 Derniéra 31. 12. 2007 Sdílet

Recenze

„Dramaturgie Divadla v Dlouhé byla nejrychlejší, a také bezpečně rozpoznala, v čem spočívá kouzlo a originalita (...) textu. Že se zcela vymyká tomu, co současná česká tvorba obnáší, a že s nenápadnou hravostí a humorem reflektuje věci vážné, skoro by se chtělo říct existenciální. Hra je vtipná, zábavná a má zvláštní hořký tón, vyvěrající z dokonalého líčení banalit všedního života. Tato story ze života východočeských ajznboňáků v sobě ukrývá poezii upatlaných „couráků“, líně křižujících venkovské tratě, malých nádraží, kde tráva zarůstá letitý nepořádek, zahulených nádražních restaurací, otřískaných hradel. (...) I přes ironii až sarkasmus, s nimiž sleduje hemžení „modré armády“, bere autor ajznboňácké prostředí naprosto vážně a s téměř realistickou popisností si v něm libuje (opírá se samozřejmě o jeho dokonalou znalost).“ (Jana Machalická, Lidové noviny)

„Herecký soubor Divadla v Dlouhé nemá u nás konkurenci ve schopnostech laskavé karikatury, ve výrazovém rejstříku velejemné parodie.“ (Richard Erml, Reflex)

„V invenčním scénografickém řešení Davida Vávry se vedou železničářské řeči, v nichž je možné objevit kus svébytné poezie, a také se propadá alkoholu, dějí se nevěrnosti, prohýří se dědictví, konfrontují se charaktery a umírá se. To poslední už docela smutně, mrazivě.“ (Jiří P. Kříž, Právo)

„Herci vykreslují svoje party s jistotou, znamenitě si vede především Vlastimil Zavřel v uvolněné kreaci bodrého pyknika Dvořáka. Intonace jeho služebních hlášení kouzelně propojují rutinu, hédonistickou omezenost postavy, ale také její existenciální stesk.“ (Jan Kerbr, Divadelní noviny)

Ceny vstupenek

Počet prodávaných míst: 234
Cena vstupenky do zóny I (1.-6. řada přízemí, 1. řada balkon): 240 Kč
Cena vstupenky do zóny II (7.-10. řada přízemí, 2. řada balkon): 190 Kč
Cena zlevněné vstupenky pro studenty a seniory: 140 Kč
(počet zlevněných vstupenek je omezený a poskytují se pouze do zóny II)
Vstupenky pro ZTP a ZTP/P: zdarma (pro vozíčkáře a jejich doprovod je k dispozici 12 míst na balkoně, nosnost plošiny 200 kg)