Bouře

Bouře

Režie . SKUTR   Výprava Adriana Černá   Hudba Petr Kaláb

Projekt režijního dua SKUTR s mezinárodním obsazením

Trailer a fotogalerii najdete na stránkách STK Theatre Concept

Každý máme v životě moment, kdy v nás anebo okolo nás vypukla bouře. Rozchod, smrt sourozence, strach z přírody. Abychom bouři utišili, musíme se vydat přes moře daleko na ostrov. Jeho hlína jsou naše vzpomínky, z ní rostou obavy a po ní protéká náš čas. A my jsme na chvíli Prosperem – magickým vládcem přírody, Arielem – andělem spásy nebo Mirandou – čekající na lásku. Vrátíme se z ostrova přes moře zpět?

„Projekt vzniká v návaznosti na zkušenosti SKUTRu s realizovanými projekty v Srbsku (Neograničene linije, Pozoriště FDU v Bělehradě – Grand Prix Festivalu FIST) a Polsku (Spiegel im Spiegel a Teraz na zawsze w Lubiski Teatr w Zielonej Górze, Wojskowi dom kultury na mezinárodním festivalu Miasto v Legnici, Masakra ve spolupráci PWST Wroclaw a Ráj srdce labyrint světa ve spolupráci s PWST Wroclaw, VŠMU Bratislava, AT Varšava a DAMU Praha),“ říká Lukáš Trpišovský.
Půjde o volné pokračování inscenace Plačky (premiéra v Divadle Archa, nominace na Total Theatre Award Fringe Festivalu ve skotském Edinburghu 2008). Je to takový ten náš autorský cross-over projekt,“ doplňuje Martin Kukučka.

zobrazit více

Účinkují

Csongor Kassai (SK/HUN), Željko Maksimovič (SRB), Przemyslaw Kosiński (PL), Dawid Rafalski (PL)

Aktuální počet repríz 1 Sdílet