Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Pokyny pro návštěvu divadla

Pokyny pro návštěvu divadla

Vážení diváci,
pro hromadné akce v interiéru platí řada pravidel, která se velmi rychle mění. Od pondělí 22. listopadu 2021 je pro vstup do divadla nutné doložit certifikát o očkování či prodělání nemoci (v posledních 180 dnech), a to v papírové či elektronické podobě nebo v aplikaci Tečka. Splnění těchto podmínek jsme povinni kontrolovat prostřednictvím mobilní aplikace Ministerstva zdravotnictví „čTečka“ a v případě, že některý z diváků nesplní ani jednu z podmínek pro vstup, aktuální vládní opatření nám zakazuje takovou osobu vpustit do divadla. Až na výjimky uvedené níže již nemůžeme akceptovat potvrzení o „bezinfekčnosti“ formou testů.

PRO KOHO CO PLATÍ:

 • Děti do 12 let
  U dětí do 12 let není prokazování bezinfekčnosti požadováno, mají volný vstup do divadla.
 • Děti a teenageři mezi 12 a 18 lety
  - předložit certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o ukončeném očkování proti onemocnění covid-19 (tj. 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín)
  - doložit laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo 180 dní
  - prokázat se negativním PCR testem ne starším než 72 hodin (5 PCR testů měsíčně je hrazeno zdravotní pojišťovnou)
 • Očkovaní dospělí nad 18 let
  Předložit certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o ukončeném očkování proti onemocnění covid-19 (tj. 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín).
 • Rozočkovaní dospělí nad 18 let
  - prokázat započaté očkování doplněné negativním PCR testem ne starším než 72 hodin (5 PCR testů měsíčně je hrazeno zdravotní pojišťovnou)
  - doložit laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo 180 dní
 • Neočkovaní dospělí nad 18 let
  Doložit laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo 180 dní (žádné testy nebudou platné).
 • Osoby, které se nemohou ze zdravotních důvodů očkovat
  - prokázat skutečnost, že se osoba nemůže podrobit očkování proti onemocnění covid-19 pro kontraindikaci, doplněnou negativním PCR testem ne starším než 72 hodin (5 PCR testů měsíčně je hrazeno zdravotní pojišťovnou)
  - doložit laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo 180 dní

Vzhledem k tomu, že jsme povinni kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti, trvá vstup do divadla déle než obvykle. Prosíme vás proto, abyste přicházeli s větší časovou rezervou a před vchodem si připravili QR kód v aplikaci Tečka, certifikát v elektronické nebo tištěné podobě (ke stažení z ocko.uzis.cz) či potvrzení o laboratorním testu. 

Dle pandemického zákona pořadatelé uskutečněných kulturních akcí nejsou povinni vracet vstupné osobám, které nejsou schopné doložit splnění podmínek dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. Tyto osoby se se svým nárokem na vrácení vstupného mohou obracet na Ministerstvo financí. Přesto vám, pokud se do této situace dostanete, nabízíme platební kupón s roční platností v hodnotě zakoupených vstupenek. Nebo své vstupenky můžete věnovat někomu, kdo současná kritéria splňuje (vzhledem k tomu, že řada našich titulů je dlouhodobě vyprodaná, mohl by to být vítaný dárek).

V divadle nadále platí tato opatření:

 • Po celou dobu pobytu v divadle používejte ochranu dýchacích cest – respirátor (u dětí do 6 let není požadováno), pokud byste respirátor zapomněli, můžete si jej koupit u vchodu do divadla.
 • Při podezření na zhoršený zdravotní stav jsme povinni vám změřit teplotu, bude-li 37°C či vyšší, nebudete do divadla vpuštěni.
 • V pasáži i ve všech prostorách divadla se snažte udržet rozestupy 2 metry.
 • Při vstupu do divadla použijte dezinfekci na ruce, která je k dispozici hned u hlavního vchodu.
 • Divadelní bary jsou otevřené. 
 • Při usazování na místa v hledišti dodržujte pokyny uvaděček.
 • Pozorujete-li na sobě příznaky nemoci, do divadla nechoďte.
 • Pokud jste byli v kontaktu s osobou, které byla diagnostikována nemoc covid-19, zůstaňte doma.

Jak je zajištěna vaše bezpečnost během návštěvy divadla

 • Všichni zaměstnanci s výjimkou účinkujících jsou povinni nosit respirátory. Všichni včetně účinkujících mají ukončené očkování nebo jsou pravidelně testováni.
 • Dezinfekce je k dispozici u vchodu i ve foyer.
 • Dezinfekce toalet a povrchů, na něž se často sahá (kliky, madla, zábradlí apod.), probíhá před vstupem diváků, před pauzou a před koncem představení.
 • Vzduchotechnika v divadle není cirkulační, ale nasává čistý vzduch zvenčí.
 • Vámi zadané kontaktní údaje použijeme, pokud by došlo ke zrušení nebo změně představení nebo v případě epidemiologického šetření.

POKUD BUDEME NUCENI NĚKTERÉ PŘEDSTAVENÍ ZRUŠIT, NABÍDNEME VÁM náhradní termín, poukázku ve výši vstupného s roční platností, nebo vrácení vstupného.

Vstupné vracíme v těchto případech:

 • zrušení představení z nařízení úřadů
 • zrušení představení ze strany divadla

Pokud do divadla nepřijdete z vlastního rozhodnutí nebo z důvodu nemoci či karantény, vstupné nevracíme, ale vstupenky jsou přenosné a můžete je někomu věnovat.

Výše uvedené informace jsou platné v době nákupu vstupenky. Hygienická opatření se mohou měnit dle nařízení hygieny, Ministerstva zdravotnictví či vlády. Před návštěvou divadla si, prosíme, přečtěte aktuální informace na našem webu. Tyto informace budou vyvěšeny také ve foyer divadla.