Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Divadlo v Dlouhé ke Světovému dni divadla

Divadlo v Dlouhé ke Světovému dni divadla

Světový den divadla se od roku 1962 slaví každoročně 27. března. K jeho letošnímu ročníku jsme pro vás připravili záznam aktovky slavného komediografa Georgese Feydeaua „Kašlu na to!“, řekla Hortensie v režii Hany Burešové a také osobní vyjádření režiséra a člena uměleckého vedení Divadla v Dlouhé Lukáše Trpišovského k současné situaci divadla i společnosti. České středisko ITI při této příležitosti zveřejnilo apel Chci znát, kdy hrát, v němž vyzývá k vytvoření jasného plánu pozvolného otevírání kulturních odvětví.
Záznam inscenace si můžete pustit 27. března od 20.00.

U příležitosti letošního Světového dne divadla zveřejnilo české středisko ITI apel Chci znát, kdy hrát, v němž vyzývá k vytvoření jasného plánu pozvolného otevírání kulturních odvětví:

Divadlo a umění jsou nezbytnou součástí regenerace společnosti. Dokud nebude zdravá kultura, nebude zdravá společnost. Žádáme o vytvoření jasného plánu, který pomůže nastartovat tvůrčí dialog navracející do našich životů slova jako radost, krása, fantazie. Žádáme i o vytvoření plánu pro divadelní a taneční školství, aby studenti nemuseli žít v obavách o svou profesní budoucnost. Je nejvyšší čas přemýšlet o tom, co bude za týden, za měsíc, v létě. Masivní testování a postupující očkování musí přinést do společnosti naději, nádech normálnosti a rozumně a s respektem umožnit fungování kultury. Apelujeme na urychlené zahájení odkládaných konzultací s experty Ministerstva zdravotnictví tak, abychom mohli veřejnosti říci nejpozději 27. března, kdy a za jakých podmínek umělec opět potká svého diváka a student svého učitele.

banner-iti-chci-znat-kdy-hrat-1-scaled

Oslavy Světového dne divadla pořádá Mezinárodní divadelní ústav (ITI – International Theatre Institute), nevládní divadelní organizace přidružená k UNESCO. Tento den je příležitostí zamyslet se nad rolí a důležitostí divadla jako umělecké formy a upozornit na význam divadla vlády, politiky a instituce, které zatím neuznaly jeho hodnotu pro lidská společenství i jednotlivce a jeho potenciál pro ekonomický růst. Autorem prvního poselství ke Světovému dni divadla byl Jean Cocteau, v roce 1994 zvolila mezinárodní divadelní komunita jako autora poselství Václava Havla. V letošním roce je autorkou poselství divadelní, filmová a televizní herečka z Velké Británie Helen Mirren, text jejího poselství najdete zde.