Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je od 3. 12. 2020 OTEVŘENÁ ve všední dny od 15 do 18 hodin.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Aktuality

Aktuality

Adventní kalendář Divadla v Dlouhé

1. prosince jsme otevřeli první okénko virtuálního adventního kalendáře, v němž vás každý den až do 24. prosince čeká překvapení v podobě tipů, rad, zvyků, receptů a dalších originálních pozdravů od našich herců i dalších členů divadla. Od 1. do 24. 12., premiéra na webu vždy v 10 hodin, na sociálních sítích většinou v 17 hodin.

Krátké hovory z Dlouhé potřetí: Shakespearovy Sonety

Třetí díl setkání s tvůrci na jevišti zavřeného divadla je o Shakespearových Sonetech v režii tandemu SKUTR. Lukáš Trpišovský, Marie Poulová a Ondřej Rychlý si povídali o tom, jak inscenace vznikala, jak se jim zkoušela i jak se jim v ní hraje. Premiéra 1. 12. v 19 hodin na našem Facebooku a YouTube, audioverze v naší podcastové knihovně a aplikacích Spotify / iTunes / PodBean.

Od 3. prosince otevíráme pokladnu

Vážení diváci,
od čtvrtka 3. 12. bude znovu otevřena divadelní pokladna, a to ve všední dny od 15 do 18 hod. Vstupenky sice zatím neprodáváme, ale můžete si přijít koupit dárkové poukázky nebo originální výrobky spojené s naším divadlem (CD, publikace, trička a placky či poslední kousky z módní kolekce Magdaleny Zimové).
Čekáte-li na výměnu vstupenek za zrušené představení, prosíme vás o trpělivost. Ohledně náhradních termínů a možného prodeje vstupenek na leden zatím jednáme se zřizovatelem, vyhodnocujeme aktuální situaci a vládní nařízení. Pokud již čekat nechcete, můžete vstupenky od 3. do 23. 12. vrátit v pokladně.
Děkujeme Vám za pochopení, podporu a trpělivost!
Vaše Divadlo v Dlouhé

Mikuláš z Dlouhé

Bojíte se, že letos přijdete o setkání s Mikulášem? Nezoufejte, máme pro vás řešení, dokonce dvě. V sobotu 5. prosince přesně v 17 hodin Mikuláš s andělem a čertem pozdraví všechny děti i jejich dospělé on-line na našem Facebooku a YouTube. Pro ty, kdo by dali přednost exkluzivnímu soukromému rozhovoru se světcem a jeho společníky, jsme připravili akci Volá Mikuláš! Maximálně desetiminutový videohovor získáte koupí vstupenky a domluvou detailů s naší produkcí.

Čteme Malou vánoční povídku

Když letos nemůžeme hrát inscenaci Jak jsem se ztratil, rozhodli jsme se přečíst její předlohu, knihu Ludvíka Aškenazyho Malá vánoční povídka. Čtení na pokračování jsme mohli natočit díky laskavému svolení držitelů autorských práv a první z pěti dílů jsme v premiéře uvedli v neděli 29. 11. Další díly pak následují každou další adventní neděli a naposledy na Štědrý den, vždy v 15 hodin na našem Facebooku a YouTube, audioverze v naší podcastové knihovně a aplikacích. Přehrát si je budete moci samozřejmě i později, ale pouze do konce letošního roku. Ke sledování čtení vás zvou Pavel Tesař a Jan Vondráček.

Výběrové řízení na dodání osobního automobilu

Divadlo v Dlouhé vypisuje veřejnou zakázku malého rozsahu s názvem Pořízení osobního automobilu kombi. Výzva je vyhlášena dne 25. 11. 2020, uzávěrka je stanovena na 4. 12. 2020 v 15 hodin.
Plné znění výzvy naleznete v příloze. Další informace a podklady: Petr Pištěk, vedoucí hospodářské správy, mail: petrpistek@divadlovdlouhe.cz, mobil: 604 884 494.

Druhý díl Krátkých hovorů z Dlouhé se věnuje Lucerně

Nabízíme vám druhý díl virtuálního setkání s tvůrci, tentokrát o Jiráskově Lucerně. Na jevišti Divadla v Dlouhé jsme se sešli s režisérkou Hanou Burešovou, dramaturgem Štěpánem Otčenáškem a Arnoštem Goldflamem, který hraje vodníka Ivana. Lucerna měla premiéru v březnu 2017, a kdyby nebylo zákazu hraní, čekala by ji brzy 60. repríza. I s obrazem si setkání můžete pustit na našem Facebooku a YouTube, audioverzi v naší podcastové knihovně.

První díl Krátkých hovorů z Dlouhé byl o Dopisech Olze

Naše první virtuální setkání s tvůrci Krátké hovory z Dlouhé se věnovalo inscenaci Dopisy Olze v režii tandemu SKUTR, které měly premiéru 17. listopadu 2018. A od 17. listopadu 2020 vám toto setkání s Lukášem Trpišovským a Janem Vondráčkem nabízíme na našem Facebooku a YouTube. Audioverzi si můžete poslechnout v naší podcastové knihovně.

Vracení vstupenek a prodloužení platnosti poukázek a kuponů

Vážení diváci,
po dohodě se zřizovatelem jsme zrušili program až do konce roku 2020. Vstupenky za zrušená představení zůstávají většinou v platnosti, konkrétní NÁHRADNÍ TERMÍNY vám nabídneme, až se budeme moci spolehnout, že se začne opět hrát. Nechceme vás vystavovat několikanásobnému přesouvání termínu a další nejistotě

Divadlo zůstane zavřené až do konce roku 2020

Vážení diváci,
po domluvě se zřizovatelem a s ostatními městskými divadly rušíme i celý původní program na prosinec a pokračujeme ve zkoušení a v tvorbě virtuálního programu. Produkční tým divadla vymýšlí a ve spolupráci se souborem připravuje jednorázové akce i seriály, živé vysílání i čtení na pokračování. Většina akcí je veřejně přístupná, na několik vybraných se prodávají vstupenky či dobrovolné vstupenky. Novinkou je Stovka, „poukaz na lepší časy“, který můžete využít už nyní na on-line programy či nákup zboží, nebo později ke koupi vstupenek, anebo také nikdy, tj. nechat jeho hodnotu divadlu. Co konkrétně pro vás do konce roku chystáme, se dočtete dále…