Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna bude od 10. 5. 2021 otevřena ve všední dny od 15 do 18 hod.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Hostem nového dílu Dlouhé chvíle je Milan Potoček

Milan Potoček je naprosto strategickým členem Divadla v Dlouhé už od jeho vzniku. Je to totiž hudebník a korepetitor hereckého souboru a kromě toho také skvělý klarinetista, klavírista, autor, kolega, kamarád, vypravěč a mnohdy i herec. A tentokrát bude Milan Potoček i hlavním hostem dalšího dílu podcastu Dlouhá chvíle, do kterého ho pozvala Štěpánka Fingerhutová s Martinem Matejkou. Tématem je samozřejmě hudba a v tomto díle si o ní budeme nejen povídat, ale poslouchat ji mnohem víc než obvykle. Tak si nás pusťte! Na všech podcastových platformách od pátečního večera 14. května. Krátká ukázka už nyní zde.

10. května otevíráme pokladnu!

Vážení diváci,
v pondělí 10. května můžeme opět otevřít pokladnu!
Otevřeno bude ve všední dny od 15 do 18 hodin. Můžete si vyzvednout rezervace na letní sezonu, zakoupit dárkové kupóny a poukázky či věci z našeho obchůdku (zápisníky, trička, módní kolekci...).
Prosíme, dodržujte všechna hygienická pravidla a vstupujte do pokladny jednotlivě.
Těšíme se na vás!

Vitamin D aneb Divadla spolu

Třináct divadel od Chebu po Ostravu vyslyšelo výzvu libereckého Divadla F. X. Šaldy a zapojilo se do akce, kdy každý soubor během pouhých 72 hodin vytvořil a natočil krátkou inscenaci na společné téma. Tím se stalo jedno z přísloví, navržených všemi soubory. Premiéra všech inscenací proběhne v neděli 9. května v 18 hodin v mimořádném přímém přenosu na YouTube kanálu Vitamin D. Zde pak budou záznamy všech inscenací k vidění ještě dalších deset dní. Výzva nabízí aktivní účast i divákům, kteří mohou dát hlas vybrané inscenaci. "Přestože nám primárně nejde o to, abychom mezi sebou soutěžili, budeme moc rádi, když se zapojíte do hlasování o tom, která inscenace vás nejvíce zaujala. Můžete tak podpořit své oblíbené divadlo, ale stejně tak ocenit a podpořit originalitu jiných souborů, které třeba působí ve městě, kam se běžně nedostanete," upřesňuje dramaturg Divadla F. X. Šaldy Jiří Janků.

Programová změna 28. a 29. června – místo Mistra a Markétky uvedeme Bez roucha

Kvůli několika karanténám se nám nepodařilo ani v prodlouženém termínu dozkoušet inscenaci tandemu SKUTR Mistr a Markétka. Nyní už probíhá zkoušení další dlouhodobě plánované inscenace a k Mistrovi a Markétce se proto vrátíme až příští sezonu. V říjnu uvedeme několik předpremiér a 16. listopadu 2021 slavnostní premiéru spojenou s oslavou 25. výročí založení Divadla v Dlouhé. Samozřejmě za předpokladu, že nenastanou další covidové výluky. V termínech letní sezony, kdy jsme měli původně nasazeného Mistra a Markétku, zahrajeme nejnovější inscenaci Hany Burešové Bez roucha. Vstupenky zůstávají v platnosti a stejná zůstává i jejich cena, bez ohledu na to, že titul Bez roucha se prodává za vyšší vstupné.