Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy

Šimon Olivětín

Naivní divadlo Liberec 60 minut bez pauzy Hlavní sál

Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy

Režie Homolová Michaela   Výprava Jakůbková Barbora   Hudba Homola Filip

Adventura z rozhraní světa dětského a dospělého...

V komedii určené čerstvým „náctiletým“ i jejich rodičům pátrá skupina dospělých po svých ztracených dětech. Na kloub útěku svých ratolestí se snaží přijít v poradně u psychologa, který s jejich dětmi před časem absolvoval vědecký výzkum. Brzy se ukáže, že stopy vedou ze světa reálného do světa virtuálního...

Inscenace Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy (fear, uncertainty & doubt) vznikla na základě rozsáhlé sociologické analýzy dnešních „dvanácti-čtrnáctiletých“. Je o nich a pro ně. Pohybuje se na rozhraní světa dětského a dospělého; světa reálného, literárního i virtuálního; mezi fan fiction, role-playing games a hrozně dlouhou prázdnou černou školní chodbou.

Původní hru napsal přímo pro Naivní divadlo Šimon Olivětín, vlastním jménem René Levínský. Uznávaný český dramatik (a zároveň teoretický fyzik), jehož hry s úspěchem hrají jak soubory amatérské, tak věhlasná divadla kamenná (včetně Národního divadla v Praze), se v NDL neobjevuje zdaleka poprvé (v minulosti Marbuel a Kratinoha a Proletět duhou). I tentokrát se režie ujala kmenová režisérka Naivního divadla Michaela Homolová (např. O beránkovi, který spadl z nebe).

https://www.naivnidivadlo.cz/cs/rekl-bych-nejakej-vtip-pak-bych-umrel-smichy

zobrazit více

Účinkují

Veronika Košvancová - Khomová, Kristýna Trojanová, Filip Homola, Petr Jelínek, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Antonín Týmal

Fotogalerie

Aktuální počet repríz 2 Premiéra 16. 2. 2018 Vhodné 12+ Sdílet