Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Pravdu má každý svou (?)

Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Divadlo Alfa, Plzeň 60 minut bez pauzy Hlavní sál

Pravdu má každý svou (?)

Režie Vašíček Jakub   Výprava Bělohlávek Kamil   Dramaturgie Tomáš Jarkovský, Petra Kosová   Hudba Daniel Čámský

„Upálit neznamená vyvrátit.“

Kdo pravidelně sleduje výměny názorů na sociálních sítích, může být frustrovaný z množství rezolutních „pravd“, z agresivního obhajování konspiračních teorií všeho druhu a z relativizací vědou doložených faktů. Jak se orientovat ve společnosti zahlcené nejen informacemi, ale také zpochybňováním vědecky dokázaných jistot?

Zdá se, že v postmoderním fragmentovaném světě lze popírat i přírodní zákony, o kterých jsme si mysleli, že jejich znalost sdílíme vespolek. Je vůbec Země kulatá? Pro co zemřel Giordano Bruno? Existuje Finsko? Není jiné východisko, než být sám se svým počítačem a druhy na síti? Lapili jsme sami sebe? Stojí pravda a poznání za velké oběti? Nebo se stačí rozčilovat anonymně vsedě s myší v ruce? A máme bez diskuze každý tu svou pravdu?

Do plzeňské Alfy se po čase vrací dvojice režisér Jakub Vašíček a dramatik a dramaturg Tomáš Jarkovský v celé své štiplavosti. Naposledy jsme se s nimi setkali v autorské inscenaci „Kde domov můj? (milostný dopis Československu)“ a předtím v osobité aktualizaci klasického díla Gabriely Preissové „Gazdina roba“ (a ještě předtím v „Ostře sledovaných vlacích“ nebo „Hamleteenovi“). Autorem technicky náročné výpravy je Kamil Bělohlávek a noty si brousí Daniel Čámský, další dvě stálice mezi spolupracovníky Divadla Alfa.

http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/repertoar/item/993-pravdu-ma-kazdy-svou

zobrazit více

Účinkují

M. J. Hartmannová, B. Josephová-Luňáková, L. Lupínková, R. Mašková, M. Mrázková, M. Sádlo Bartůšek, P. Borovský, D. Čámský, B. Holý, D. Horečný, J. Jelínek, T. Jereš, R. Kroupar, P. Vydarený, M. Siegl

Fotogalerie

Aktuální počet repríz 1 Premiéra 13. 12. 2021 Sdílet