Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Expedice: Má láska

Bea Uusma, Filip Homola

Divadlo DRAK, Hradec Králové 50 minut bez pauzy Velký sál

Expedice: Má láska

Námět Bea Uusma   Překlad Helena Stiessová   Scénář a režie Filip Homola   Výprava Robert Smolík   Hudba Kora et le Mechanix   Dramaturgie Barbora Pokorná, Tomáš Jarkovský

Scénická rekonstrukce jedné pozoruhodné polární výpravy

Bílý ostrov září. Ztracený uprostřed ledového oceánu vydává světlo, přestože to nikdo nevidí. Právě teď, když sedím ve Stockholmu a píšu tyto řádky, obklopuje Bílý ostrov záře.

Nikdo to nevidí. Ale ostrov září dál.

Inscenace vychází z knihy Expedice: Můj milostný příběh švédské autorky Bey Uusmy. Vydává se po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andrého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt severní pól s pomocí horkovzdušného balónu. Tento dobrodružný příběh se dočkal řady zpracování včetně filmového ve snímku Let Orla, který byl nominován na Oscara, na českých jevištích se však objevuje vůbec poprvé. Skrývá v sobě romantického ducha objevování a objevitelství, tragiku lidských osudů, které se předčasně završily kdesi v polární pustině, nenaplněnou osudovou lásku i řadu úsměvných, groteskních momentů souvisejících se samotným záměrem expedice. Vždyť koho by napadlo chtít dosáhnout severního pólu zrovna v balonu? Tvůrcům inscenace, hostujícímu režiséru Filipu Homolovi a scénografu Robertu Smolíkovi, se tragikomická povaha příběhu stala inspirací pro vznik konceptu založeného na výrazné vizualitě kombinující prvky klauniády s obrazivostí loutkového a objektového divadla, který společně s dominantní hudební kompozicí slibuje sugestivní divadelní zážitek.

zobrazit více

Účinkují

Barbara Jarkovská Humel, Šimon Dohnálek, Luděk Smadiš, Milan Žďárský

Fotogalerie

Aktuální počet repríz 1 Vhodné 10+ Sdílet