Pouť krkonošská

Naivní divadlo Liberec 50 minut bez pauzy Hlavní sál

Pouť krkonošská

Režie Filip Homola   Výprava Kamil Bělohlávek   Hudba Kora et le Mechanix

Hudebně-výtvarná kompozice inspirovaná povídkou K. H. Máchy

Inscenace, jejíž premiéra se uskuteční v době, kdy Naivní divadlo Liberec slaví 70. výročí svého založení, vznikla na motivy krátké povídky Karla Hynka Máchy považované za jeden z prvních českých literárních hororů. Fantaskní básnivá próza je na jedné straně záznamem živého snu, který se Máchovi zdál při jeho cestě do Krkonoš, na straně druhé i reminiscencí některých tragických životních zkušeností Máchových. Hlavní postavou je poutník, jenž se snaží při své cestě po vrcholcích Krkonoš zapomenout na nešťastně prožitou lásku. Pod vrcholem Sněžky narazí na starý gotický klášter. Poutník si nepamatuje, že by zde takový někdy viděl. A co víc! Po setmění klášter ožívá pohybem dávno již zemřelých mnichů...

Inscenaci o hledání lásky, víry a naděje, stejně jako o boji se šílenstvím připravují herec, muzikant a režisér Filip Homola a scénograf Kamil Bělohlávek, kteří jsou v Naivním divadle podepsáni pod cenami ověnčenou inscenací Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých. Hudbu složilo respektované tvůrčí duo na poli elektronické a ambientní hudby, Kora et le Mechanix (jehož členem je samotný režisér Filip Homola spolu s Michalem Kořánem). CD s kompletní scénickou hudbou je navíc součástí programu k představení. 

Inscenace s drobným předstihem připomene blížící se 210. výročí narození jednoho z největších českých básníků, zakladatele moderní české poezie a představitele vrcholného romantismu, Karla Hynka Máchy (1810–1836).

zobrazit více

Účinkují

Diana Čičimanová
Košvancová - Khomová Veronika
Bára Purmová
Markéta Sýkorová
Adam Kubišta
Marek Sýkora
Petr Štěpánek

Aktuální počet repríz 2 Vhodné 13+ Sdílet