Cesta

Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

Divadlo Drak, Hradec Králové 1.10 h bez pauzy Forbína

Cesta

Scénář Jarkovský Tomáš, Vašíček Jakub   Režie Jakub Vašíček   Scéna Kamil Bělohlávek   Kostýmy Tereza Vašíčková   Hudba Daniel Čámský   Dramaturgie Tomáš Jarkovský

Divadelní road movie o cestě, která je cílem.

Inscenace o větru ve vlasech. Hudebně-divadelní jam session inspirovaná fenoménemem iniciační cesty procházejícím historií americké literatury od Marka Twaina, přes Jacka Londona, Jacka Kerouaca až ke Cornacu McCarthymu.

Náš hrdina (pojmenovali jsme ho Jack na upomínku dvojice tuláků-litérátů London-Kerouac) je student literatury, který má ale teoretizujícího a od reality i tvorby odtrženého studia po krk. A stejně tak spořádaného života ve městě a výhledu na nalajnovaný život v duchu amerického snu. Tak se této přítomnosti a budoucnosti rozhodne utéct, sbalí se a vydá se na stop. U krajnice potkává svůj protiklad, Hucka (na upomínku Huckleberryho Finna, prvního slavného vagabunda americké literatury) tuláka bez domova, bez závazků, bez plánů. Jako třetí do party pak k nim ještě přibude Carolyne, která na cestu utekla před svým snoubencem a blížící se svatbou. Ti tři se tedy vydávají na cestu a za její cíl si volí San Francisco – nejzápadnější výspu a město s pověstí svobodného ráje. Ale o cíl tu zase tak moc nejde. Důležitější je cesta samotná a její smysl nespočívá v cíli, nýbrž v pohybu.

zobrazit více

Účinkují

Jazmína Piktorová
Milan Hajn
Dominik Linka
Filip Huml
Milan Žďárský
Jiří Vyšohlíd
Pavel Černík
Jan Čipčala

Aktuální počet repríz 2 Vhodné 13+ Sdílet