Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Pádístepí, náčelník Bizonů

Blahoslav Fajmon, Martin Marek

Divadlo Alfa, Plzeň 40 minut bez pauzy Hlavní sál - upravený vstupenky

Pádístepí, náčelník Bizonů

Režie Tomsa Legierski   Výprava Ivan Nesveda   Dramaturgie Petra Kosová   Hudba Daniel Čámský

Manitou: „Zasaď totem, postav dvougenerační týpí a zploď syna.“

Těšte se na grotesku ve stylu spagetti westernů, které sluší tradiční maňásci!

Indián Pádístepí, poslední ze svého kmene, dostane od Manitua za úkol zasadit totem, postavit dvougenerační týpí a zplodit syna. Při naplňování svého poslání narazí na zdroj proudící čokolády, který si chce přivlastnit jak proradný kmen Komančů, tak místní desperát Pedro. Je to příběh, ve kterém hraje hlavní roli zrada, láska a bizoni.

Kmenový režisér Alfy Tomsa Legierski oslovil tentokrát dvojici současných autorů Blahoslava Fajmona a Martina Marka, kteří pro plzeňské divadlo píší poprvé. Jsou to ovšem zkušení matadoři: oba učí na Střední škole filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně, píší scénáře a účastní se nejrůznějších projektů, Martin Marek stojí jako scénárista a režisér za filmem Poslední spravedlivý, který byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film.

Výpravy se ujal zkušený scénograf Ivan Nesveda, který je v Alfě už dlouho doma. S Tomsou Legierskim se ale při práci na inscenaci potkávají poprvé.

zobrazit více

Účinkují

Martina J. Hartmannová, Lenka Lupínková, Petr Borovský, Daniel Horečný, Tomáš Jereš, Robert Kroupar, Petr Vydarený

Fotogalerie

Aktuální počet repríz 1 Vhodné 8+ Sdílet